Las Młodej Łodzi

X edycja Lasu Młodej Łodzi już za nami!

7 października 2023r. Las Młodej Łodzi powiększył się o kolejne 120 drzewek, a uczestnicy jak zwykle dopisali frekwencją i pozytywnym nastrojem!

Z okazji 600. urodzin Łodzi posadzono także 600 drzewko.

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz dziękujemy za udział i liczne przybycie!

Zapraszamy do spacerów i doglądania drzewek w kolejnych latach ich rozwoju.

Instrukcja związana z zamawianiem pamiątkowych tabliczek

 

(otrzymają ją Państwo także na adres e-mail podany przy zgłoszeniu):

 

1. Zgłoszenie powinno zawierać:

a) numer drzewka

b) imię i nazwisko dziecka

c) treść tabliczki 75 - 85 znaków (włączając znaki interpunkcyjne)

 

Zgłoszenia należy wysyłać na adres mailowy: lasmlodejlodzi@zzm.lodz.pl

w terminie do 27 PAŹDZIERNIKA 2023r.

 

Po zebraniu zgłoszeń tabliczki zostaną zamówione i powieszone na palikach do końca 2023r.,

a my poinformujemy Państwa o ich zawieszeniu przez ogłoszenie na stronie ZZM w zakładce Las Młodej Łodzi.

 

INFORMACJA DODATKOWA:

Na chwilę obecną nie zbieramy zapisów na kolejną edycję, a wszystkie informacje związane z akcją będą na bieżąco umieszczane w zakładce Lasu Młodej Łodzi.


DZIĘKUJEMY ZA ZGŁOSZENIA do Edycji X

Serdecznie dziękujemy za zgłoszenia. Wyczerpaliśmy już pulę sadzonek przeznaczonych na tą edycję akcji. 

Z tymi z Państwa, którzy z imieniu swoich narodzonych w 2023 roku dzieci będą mogli zasadzić drzewo w ramach Lasu Młodej Łodzi skontaktujemy się mailowo.


Las Młodej Łodzi - o projekcie

Las Młodej Łodzi to inicjatywa prospołeczna i proekologiczna, zapoczątkowana w 2017r. przez ówczesną Radną, obecnie Wiceprezydent Miasta – Małgorzatę Moskwę – Wodnicką. Akcja ma na celu zachęcenie do sadzenia drzew i powrót do tradycji ich sadzenia, jako pamiątki z okazji narodzin dziecka - wierzymy, że jest to jeden z najlepszych prezentów, jaki rodzice mogą podarować nowemu członkowi rodziny. Co równie ważne, utrwalając w ten sposób bezcenną dla rodziców chwilę narodzin potomka, jednocześnie troszczymy się o środowisko.

Inicjatywa ma charakter cykliczny, powtarzanie nasadzeń odbywa się na wiosnę i jesień każdego roku. Drzewa sadzą mieszkańcy Łodzi, którym w obecnym roku urodziło się dziecko: w przypadku chłopca jest to dąb, w przypadku dziewczynki - lipa. 

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w inicjatywie – niech Las Młodej Łodzi się rozrasta!

Niezmiernie cieszymy się z ogromnego zainteresowania akcją każdego roku!

Akcja Las Młodej Łodzi trwa już od 2017 roku. W tym czasie posadziliśmy aż 472 drzewka w dwóch lokalizacjach:

  1. Uroczysko Lublinek (przy ul. Ikara) – 340 sztuk
  2. W Lesie Łagiewnickim (przy ul. Boruty) – 132 sztuki

 Dziękujemy, że jesteście Państwo z Nami, Las Młodej Łodzi rozrasta się dzięki Wam!

Las Młodej Łodzi na Lublinku. Rodzice zasadzą tu 120 nowych drzew. Jak się zgłosić?

To już X edycja akcji „Las Młodej Łodzi”. W październiku 2023 r. młodzi rodzice po raz kolejny zasadzą drzewa na pamiątkę narodzin dziecka. Tym razem jednak akcja będzie szczególna – z okazji 600-lecia Łodzi jedna z rodzin zasadzi 600. drzewko. 

W Lesie Łagiewnickim i na Uroczysku Lublinek rośnie już około 480 drzew posadzonych w ubiegłych latach przez młodych rodziców, którym niedawno urodziło się potomstwo. W tym roku przybędzie 120 kolejnych – dla dziewczynek przygotowano lipy, a dla chłopców – dęby. 

Uroczyste sadzenie „Lasu Młodej Łodzi” planowane jest na 7 października 2023 r. Nowe drzewa będą rosły na Lublinku, między ulicami Ikara i Latawcową. Każda rodzina, która weźmie udział w akcji, otrzyma specjalny certyfikat. Chętni mogą również zamówić pamiątkową tabliczkę, na przykład z datą urodzenia, imieniem dziecka lub cytatem. Tabliczki pojawią się później przy odpowiednich sadzonkach. 

Tegoroczna, jubileuszowa X edycja „Lasu Młodej Łodzi” jest wyjątkowa. Miasto świętuje swoje 600. urodziny, a jednej z rodzin w zaszczycie przypadnie zasadzenie drzewka nr 600. Szczęśliwcy dostaną na pamiątkę łódzkie upominki. 

Żeby wziąć udział w akcji, rodzice, którym w ostatnim roku urodziło się dziecko muszą wypełnić formularz dostępny na stronie zzm.lodz.pl. Później kontaktować się będą z nimi pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej. Liczba sadzonek jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.