Zielona Łódź

Projekt Zielona Łódź realizowany jest przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi. Został uruchomiony 21 marca 2013 roku i obejmuje wszelkie działania promujące tereny zielone Łodzi, a w szczególności miejskie parki, Ogród Botaniczny, Miejski Ogród Zoologiczny, Leśnictwo Miejskie.

Celem istnienia Zielonej Łodzi jest organizowanie w przestrzeni publicznej różnego rodzaju otwartych imprez i aktywności skierowanych do szerokiego grona społeczności. Zwiększenie potencjału rekreacyjnego parków i jednostek podległych Zarządowi Zieleni Miejskiej realizowane jest poprzez podejmowanie współpracy z organizacjami, instytucjami, placówkami, z którymi Zarząd wspólnie organizuje wydarzenia kulturalne i sportowe, plenerowe koncerty, wernisaże, zajęcia warsztatowe itp.

W ramach projektu planowane jest stworzenie dodatkowych udogodnień dla osób spędzających aktywnie czas, czyli wytyczenie na terenie parków miejskich szlaków rowerowych, tras dla narciarzy, tras dla biegaczy.

Integralną częścią Zielonej Łodzi jest portal internetowy www.zielonalodz.info, którego głównym celem jest informowanie społeczność nie tylko lokalną o ofercie spędzenia wolnego czasu na terenach zielonych Łodzi. Zawiera kalendarium wydarzeń, informacje o rekreacyjnej infrastrukturze parkowej, galerie foto i video, strefę dla najmłodszych z możliwością plików do pobrania (kolorowanki, karty pracy). Serwis ten kumuluje wszelką wiedzę dotyczącą łódzkich parków, ich lokalizacji i funkcjonalności. 

Odwiedź nas również na facebook'u.

 

Galeria:

View the embedded image gallery online at:
http://zzm.lodz.pl/o-zzm/zielona-lodz#sigProGalleria14d2c5dbea